Medikal test ve analizler, bir tıbbi cihazların ya da laboratuvarın çalışılır durumda olması, doğru tespitlerinin yapıyor olması ve medikal ortamdaki havanın kaliteli olmasına dair ölçümler, medikal ürünler konusunda önemli detaylardan biridir. Medikal ürünlerin üretildiği temiz odalarda gerekli test ve ölçümlerin yapılması her açıdan önemlidir. TS EN ISO /IEC 17025 belgeleriyle beraber gerekli test ve ölçümleri yapan analiz firmalarıyla çalışılması bu alanda en önemli detaylardan biridir. Bu sayede uluslararası standartlara uygun şekilde testlerinizin yapılması, fiziksel test ve analizler açısından önem kazanmaktadır.

Medikal alan üzerine üretim yapan ve bu alanda medikal ilaçların tasarlanmasından son kullanıcıya sunulmasına kadar çalışılan alanların güvenilir olması, kaliteli olması aşamalarında ürün ve hammaddeler açısından tüm aşamalar önemlidir. Bu konuda laboratuvarlarda yapılan medikal analizler ile beraber insanların sağlığıyla birebir olarak etkileyen konularda en doğru analizlerin yapılması gereklidir. 

Medikal Analiz ve Testler 

Bu alanda yapılan tüm analiz ve testler sayesinde tıbbi cihazların yeterli olup olmadığı, tüm kritik noktalardan geçerliliği, cihazların kullanımına dair sağlık ve güvenlik açısından insan sağlığını etkilemesi – etkilememesi gibi konular önemlidir. Tasarım, üretim ve denetim noktasında medikal alanda yapılan tüm analizlerin önemi insan sağlığıyla birebir etkilendiği için önemlidir. 

Medikal analizler olarak birçok testler ve analizler tarafımızdan yapılmaktadır. Genel olarak sterilite testi, temizlik validasyon testi, bioburden testi ve etilen oksit kalıntı testleri gibi birçok yönden çeşitli medikal test ve analizlerini yapmaktayız. 

  • Medikal ürünlerin temizlik validasyonlarında doğru aşamalar uygulanıp uygulanmadığı temizlik validasyon testleri
  • Ürünlerle ilgili raf ömürlerinde doğruluğu olması ve sızdırmazlık testleri yapılması
  • Medikal ürünlerin üretim aşaması ve sonrası için sterilite testi olup olmaması konusunda testler gerçekleştirilir. 

Analiz İstek ile sağlanan tüm testlerde gerek belgelerin tamamlanmış olması ve tıbbi alanda test edebilme yetkisiyle beraber T.C. Sağlık Bakanlığı Medikal Cihaz Yönetmeliği Ek-1 Mutlak Gereklilikler kapsamı içerisinde tüm analizler standartlara uygun çerçevede gerçekleştirilir. Yapılan bu alandaki analiz ve testlerin tamamında açıklayıcı, detaylı bir rapor sunularak en doğru nitelikte hazırlıklar gerçekleştirilir.

Güçlü bir altyapı sayesinde teknolojik anlamda yeterli kapasiteye sahip kuruluşumuz aracılığıyla istenilen niteliklere sahip şekilde analiz ve testlerden faydalanabilir, medikal laboratuvar hizmetlerinden istediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. İnsanların sağlığı açısından daha hızlı iyileştirme, uzun ömürlü bir raf ömrü sunan medikal ürünlerle beraber sağlıklı bir yaşam için tıbbi cihazdan medikal ürünlerin üretim aşamasına kadar ki tüm aşamaların denetimi tarafımızdan en hızlı şekilde sağlanabilir olacaktır.