İşbu ön bilgilendirme Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca gerçekleştirilmekte olup web sitemiz ya da mobil uygulamamız üzerinden alışveriş yapmadan önce mutlaka dikkatle okuyunuz.

SATICI BİLGİLERİ

Satıcı Şirket Saniter Gıda Çevre Bilimi ve Gözetim Hiz. LTD ŞTİ
Adres : Yenisahra mahallesi Fatih cad. No:18:/20 Ataşehir /İstanbul
Telefon 0216 470 81 48
E-posta : satis@saniter.com.tr

CAYMA HAKKI

1. Tüketici, web sitemizden ya da uygulamamızdan ürün satın aldığında ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, ürünü iç ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve zarar görmemiş olması şartı ile, ürünü iade ederek cayma hakkını kullanabilir.

2. Tüketici’nin cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimi ürünü teslim almasından itibaren 14 (on dört) günlük süre içinde Satıcı’nın yukarıda belirtilen adresine yukarıda açıklanan yollarla yöneltmiş olması gerekmektedir.

3. Tüketici, mesafeli sözleşmeyi ya da buna karşılık gelen herhangi bir teklifi kabul etmeden önce işbu Ön Bilgilendirme Formu ile Satıcı tarafından bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

4. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ya aittir.

5. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI'nın yukarıda belirtilen e-posta adresine yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün aynı süre içinde anlaşmalı taşıyıcı şirkete teslim edilmesi gerekmektedir.

6. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun uyarınca TÜKETİCİNİN ONAYI İLE HİZMETİN İFASINA BAŞLANAN HİZMET SÖZLEŞMELERİ ile üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler ürünlerde Tüketici’nin cayma, iade ve/veya değişim hakkı bulunmamaktadır.

7. Cayma hakkı kullanılırken;

  • İade formunu sitemizden eksiksiz doldurularak ürünün Tüketici’ye teslim edildiği tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde ve Satıcı’nın yukarıda belirtilen e-posta adresine gönderilmelidir.
  • Ürünün Tüketici’ye teslim edildiği tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde, iade edilecek ürün faturası (iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.) ile birlikte anlaşmalı taşıyıcı firmaya teslim edilmelidir.
  • Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
  • İade edilecek ürünlerin her türlü kutusu, ambalajı vs. ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
  • İade edilecek ürünlerin iç ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. İç ambalajı açılmış, kullanılmış, yıpranmış ürünlerin iadesi mümkün değildir.
  • SATICI, cayma hakkı kullanılan / iadesi istenilen ürünün kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 (on) günlük süre içerisinde toplam bedeli Tüketici’ye iade etmek ve malı iade almakla yükümlüdür.
  • Tüketici’nin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.
  • Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

8. Ürünlerin temel özellikleri ve görselleri (modeli, rengi vs.) SATICI’ya ait internet sitesinde ve mobil uygulamada yer almaktadır.

9. Listelenen ve ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

10. Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı, teslimat adres ve alıcı bilgileri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir:

  1.  

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Adet

Ürünün Peşin Fiyatı

Ara Toplam (KDV dahil)     


     


     


Teslim Adresi :

Teslim Edilecek Kişi :

Fatura Adresi :

Sipariş Tarihi :

Teslim Şekli : Alıcıya Teslim

11. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti, diğer her türlü vergi, resim harç gibi ek ücretler Tüketici tarafından ödenecektir.

12. Tüketici, ürünlerin temel niteliklerine (modeli, türü, miktarı, rengi, birim fiyatları, toplam bedeli, ödeme bilgileri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve cayma hakkı) ilişkin ön bilgilerin tarafına ulaştığını, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyit ve onayları verdiğini kabul eder.

13. Sözleşme konusu ürün, yasal süresi içinde Tüketici veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilir. SATICI sattığı ürünleri anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile Tüketici’ye göndermekte ve teslim ettirmektedir. Kargo firmasının Tüketici’nin bulunduğu yerde ve/veya gönderdiği adreste şubesi olmaması halinde ürünü kargo firmasının yakın bir diğer şubesinden Tüketici’nin kendisinin teslim alması gerekmektedir.

14. SATICI’ya ait web sitesi ve/veya mobil uygulama üzerinden alınan ürünlerin nakliye/ teslimat masrafları (kargo ücreti vb.) Tüketici’ye aittir. SATICI satış anında yürüttüğü ve İnternet Sitesi’nde ya da mobil uygulamasında şartlarını ilan ettiği kampanyaların teslimat masraflarının tamamını ya da bir kısmını Tüketici’den tahsil etmeyebilir. Ancak bu durum kampanyanın süresi ile sınırlıdır.

15. Ürünlerin teslimatı anında Tüketici’nin ya da alıcı olarak ismini verdiği kişinin kendisinin bizzat verilen adreste bulunmaması durumunda, ürün teslim edilemese dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Adreste teslim alacak kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin teslimatını ve nakliyesini takip etmek Tüketici’nin sorumluluğundadır. Ürün, ister Tüketici’ye isterse Tüketici’den başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek olsun, teslim edilecek kişi/kuruluşun adresinde bulunmamasından ve/veya teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Bu hallerde Tüketici’nin ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ve masraf Tüketici’ye aittir.

16. Ürün teslim edildiği anda nakliye / kargo firmasının çalışanı önünde kontrol edilerek teslim alınmalıdır. Tüketici üründe kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ürünü kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI hiçbir zarar ve talepten sorumlu tutulamaz.

17. Tüketici, ürünü teslim almadan önce bedelin Tüketici tarafından tamamen ödenmiş olması gerekir. Aksi takdirde SATICI tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve ürünü teslim etmeyebilir. Ürün teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı bedelin tahsilâtının yapılamadığı anlaşılırsa ürün en geç 3 (üç) gün içinde Tüketici tarafından tüm giderleri Tüketici’ye ait olmak üzere SATICI'ya iade edilir.

18. Ürünün normal satış ve teslimat koşulları dışında SATICI’nın kontrolünde olmayan nedenler ve/veya olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, terör, yoğun trafik, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile yasal 30 günlük süre zarfında teslim edilememesi halinde SATICI teslimat ile ilgili olarak Tüketici’yi bilgilendirir. Bu durumda Tüketici siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir.

19. Tüketicinin usulüne uygun olarak cayma hakkını kullanması halinde, ürün iadesi taleplerinde ya da sipariş iptallerinde ürün bedeli tahsil edilmiş ise beden Tüketici’ye iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de Tüketici’nin satın alma işlemini gerçekleştirdiği kredi kartına iade sureti ile yapılır ve ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra ilgili bankaya iade edilir.

20. SATICI tarafından ilgili bankaya iade edilen tutarın Tüketici hesaplarına yansıması Banka işlem politikası ile ilgili olduğundan, Tüketici bu konuda kendi bankası ile iletişime geçmekle yükümlüdür. Bu gibi hallerde SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını Tüketici şimdiden kabul eder.

21. SATICI satın alınan ürünün tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde Tüketici’yi bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir ürün tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır. Tüketici’nin onay vermediği hallerde sipariş iptaline ilişkin hükümler uygulanır.