Analiz Süresi: 14 gün
Numune Miktarı: 2 adet
Analiz Yöntemi: ISO 11737-2
Ürün Grubu: Tıbbı Cihazlar
Akreditasyon/Standart Bilgisi: Var
Açıklamalar

Sterilite, genel manada bir yerde bulunan mikroorganizma miktarının o yeri tehlikeye atmayacak düzeye indirilmesi işlemine verilen ad olarak tanımlanabilir. Yani sterilite testleri sayesinde ortamdaki mikroorganizmaların ortamda bulunan canlılara zarar vermemesi sağlanır. Bu noktada sterilite testlerinin çoğalması ve uygulanması oldukça önemlidir. Sterilite testlerinin üretim yapan birçok firma tarafından temin edilmesi gerekir. Günümüzde dünya çapında sterilize uygulamaları yapılır. Son zamanlarda ülkemizde de oldukça yaygındır. Bu uygulama sayesinde tükettiğimiz birçok ürün daha sağlıklı koşullarda elde edilir. Yaşadığımız dönemde mevcut sorunlar arasında en büyüklerinden biri, tüketilen ya da kullanılan ürünlerin hem insan sağlığını hem de tüm canlıların sağlığını olumsuz etkilemesidir. Bu noktada sterilite testleri gereklilik arz eder. 

Sterilite testleri sonuçlarına göre ürünün steril olup olmadığı ortaya çıkar. Eğer ürün zarar verici mikroorganizmalara sahipse bunun için önlem alınır. Sterilite testleri sayesinde ürünlerin sağlığa ve çevreye karşı verdiği zararlar en aza indirilir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sterilite testleri günden güne popülerliğini arttırır. Son zamanlarda ülkemizde de hemen hemen birçok fabrika ya da firma bu testleri kullanır. Bakanlıklar ve uzmanlar da sterilite testlerinin ne kadar gerekli olduğunu her fırsatta dile getirir. Bu testlerin uygulanmasının birinci amacı kesinlikle insan sağlığını korumaktır. Çünkü günümüzde hem hava kirliliği hem çevreye olan duyarsızlık hem de tüketilen ürünlerde kullanılan ek gıdalar birçok noktada canlılara zarar verir. Bu zararın engellenmesi adına yapılan çalışmalar arasında en garanti olanlardan biri sterilite testleridir. 

Sterilite testleri yapılırken numunelere belli bir miktarda kullanılan ürün bulaştırılmalıdır. Sterilite testleri her ürün için aynı yöntemle uygulanmaz. Bazı ürünlerin sterilize edilmesi daha kısa sürerken bazıları ise uzun bir vakit alabilir. Bu durum sektörden sektöre farklılık gösterir. Firmamızın sterilize testleri ve uygulaması oldukça gelişmiştir. Firmamız, ürünü teste sokarken iki adet numune kullanır ve testin sonuçlanması için 14 günlük bir süreç belirler. Çoğunlukla tıbbi cihazlar için uygulanan sterilite testlerinin doğru sonucu verdiğinden emin olmak gerekir. Bu noktada firmamız diğer firmalara göre daha fazla öne çıkar. Firmamız güvenilirliği ve kesin sonuç vermesi ile insanların dikkatini çeker. Detaylı bilgi ve destek için firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Sterilite Testleri Nerelerde Kullanılır?

Sterilite testleri çoğu zaman medikal ürünlerde kullanılır. Tıbbi cihazların bulunduğu ortamın ne kadar güvenlikli olduğu noktasında bu testler belirleyici etki yapar. Dolayısıyla insan sağlığı adına sterilize uygulaması son derece önem arz eder. Sterilite testlerinin yaygın olarak kullanılmaya başlaması, sağlık alanında ülkemizi oldukça öne taşır. Sterilite testlerinin uygulanma alanı ise laboratuvar ortamıdır. Bu testler, doğru şekilde uygulandıktan sonra net sonuçlar ortaya koyar. Bu sayede titiz davranılması gereken ortamlarda o titizliği sağlamak mümkün hâle gelir. 

Sainter olarak sizlere en kaliteli sterilite test ortamını hazırlıyoruz. Firmamız üzerinden detaylı bilgi alarak kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Firmamız en güvenilir ve net sonuç veren sterilite testleri ile insanlara güven vermeye devam ediyor. Sterilite testleri günden güne artarak kullanılmaya devam eder. Dolayısıyla sizler de medikal cihazlar için daha güvenilir bir ortam oluşturmak istiyorsanız firmamız üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.