Analiz Süresi: 3 - 5 Gün
Numune Miktarı: 10-50g
Analiz Yöntemi: ISO 4833-2
Ürün Grubu: Tüm Gıdalar
Akreditasyon/Standart Bilgisi: Var
Açıklamalar

Gıdalarda aerobik mezofilik bakteri analizi ya da diğer bir ismiyle aerobik koloni sayısı son derece sık şekilde kullanılan kalite standartlarından biri olarak kabul edilir. Bazı kolilerin sayılması ile elde edilen toplam bakteri sayısı, söz konusu gıdaların kalitesiyle alakalı kabul edilen çok önemli bir veri olarak nitelendirilir. Bu çalışmanın yapılmasıyla beraber güvenilir şekilde gıda tüketimi mümkün olduğundan, Analiz İstek firması bu konuda büyük bir özveriyle çalışmaya devam eder.

Bu bakteri sayımı çalışmasıyla beraber gıdalarda ya da yardımcı üretim amacıyla kullanılan maddelerde ambalajlama işlemi aşamasından sonra bakteri olup olmadığının anlaşılması mümkün hale gelir. Ambalajlama aşaması ya da sonrasında depolama gibi üretim sonrası aşamalarda, satışa sunulan gıda maddelerinde ne derece bakteri üretimi olduğu hakkında bilgi sahibi olmak için bu analiz çalışmasından faydalanabilirsiniz.

Özellikle gıda ürünlerinin hangi zaman aralığında bozulmaya başladığı ya da raf ömrünün net bir şekilde tespit edilmesi gibi çalışmalar için bu analiz çalışmasına ihtiyaç duyulur. Çünkü gıda ürünlerinin bozulmaya başladığı dönemin son üretim tarihi olarak ambalaj üzerine eklenmesi çok önemlidir. Sonuç olarak gıdaların raf ömrünün belirlenmesi için bu analiz işleminden faydalanmak gerekir.

Ürün hammaddelerinin ya da üretimi tamamlanan gıdalardan belli bir oradan numune olarak Analiz İstek firmasına ulaştırmanız, gerekli çalışmanın en kısa süre içerisinde yapılması için yeterlidir. Numuneyi tarafımıza ne şekilde ulaştırmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak ve gıdalarda aerobik mezofilik bakteri analiz sonuçlarına en şeffaf şekilde ulaşmak için firmamızın web sitesini ziyaret edebilir ya da konu hakkında bilgi sahibi olmak için alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Analiz İstek; en doğru analiz sonuçlarına kısa sürede ulaşmanın en kaliteli adresi olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...