Vegan kozmetik, ürün içeriklerinde herhangi bir hayvansal katkı maddesi yer almayan kozmetik ürünleri ifade etmektedir. Hayvanların sömürülmesine artan duyarlılıktan kaynaklı doğal maddelere olan rağbet son yıllarda son derece artış göstermeye başladı. Bu sebeple kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde üretiminde daha çok bitkisel ürünlere yer verilmeye başlandı. Hayvansal içeriklerin yerine içeriğinde bitkisel ürünlerin yer aldığı kozmetik ürünleri, kullanıcılara çok daha yüksek performansta kişisel bakım deneyimi sunmaktadır.

Vegan Kozmetik Analizi

Vegan kozmetik ürünleri diğerlerinden ayırt edebilmek için içeriğinin çok iyi bir şekilde incelenmesi şarttır. Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri satın alınırken, ürünün üzerinde yer alan bilgiler kontrol edildiğinde, vegan kozmetik şartlarında uyum sağlayıp sağlamadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. 

Birçok kullanıcı, aslında aldığı ürünlerin içinde hayvansal maddelerin bulunduğunu bilse, o ürünü satın almayacağını ifade etmektedir. Hayvansal içerik tüketiminin kozmetik sektöründe yaygın kullanımının önüne geçmek istediğinizde, vegan kozmetik analizi yapılmış ürünlere yönelmek risk almanızı önüne geçecektir.

Kozmetik ürünlerinde son yıllarda vegan kozmetik seçeneğine ilgi oldukça artmış durumda. Bundan dolayı satın aldığınız kozmetik ürünlerde hayvanlardan dolayı elde edilmiş herhangi bir madde ve formül bulunmayan kozmetik ürünlerin, vegan ürün olduğunu söyleyebiliriz. Karmin, bal, salyangoz, kolajen, shellac, keratin, guanine, lanolin gibi hayvansal maddelerin yer aldığı üzerinde belirtilmiş olan ürünler vegan kozmetikten uzaktır. Bu yüzden tercih ettiğiniz kozmetik ürünlerde naz özü, organik yağ, bitkisel hyaluronik asit gibi bitkisel içerikler kullanılarak elde edilen ürünlere yönelebilirsiniz. Kozmetik ürünlerde ekolojik denge için herhangi bir zarara neden olan formüllerin olmaması çok önemlidir.

Temel olarak veganizmden gelen vegan kozmetik sektörü, son yılların en ilgi çeken konusu olduğundan, birçok kozmetik ürünün vegan versiyonuna ulaşmak artık çok daha kolaydır. Vegan kozmetikten önce, veganizmi benimsemek bu yolda ilerlemek açısından gereklidir. Veganizm ya da veganlık demek; temel olarak hayvansal kaynaklı olan tüm gıdaların reddedilmesi ile başlayan, devamında kullanılan tekstil ürünleri, temizlik malzemeleri, kozmetik ürünleri, ev dekorasyonunda tercih edilen ürünler, hatta dezenfektana kadar tüm tercih edilen malzemelerde hayvansal katkılı içerikleri tamamen reddetmektir.

Vegan kozmetik ürünleri de veganizmin toplum içinde her geçen gün daha yaygın hale gelmesinden sonra yükselişe geçmiştir. Aslında vegan kozmetik ürünler, organik ya da doğal olan ürünlerden çok daha farklıdır. Çünkü bu ürünlerin içeriğinde gliserin, jelatin, kolesterol, lanolin, karmin, guanin, kolajen gibi hayvansal kaynaklı hiçbir maddeye yer verilmez.

Vegan Kozmetik Analizi, Analiz İstek Farkıyla

Kullanılan kozmetik ürünlerin tam anlamıyla vegan olarak isimlendirilmesi için içeriğinde yalnızca hayvansal katkılı maddelerin yer almıyor olması yeterli değildir. Aynı anda laboratuvar ortamında bazı testlerden geçirilmesi şart olan bu kozmetik ürünlerinin, test işlemleri sırasında hayvanların hiçbir şekilde kullanılmaması gereklidir.

Bu hassasiyete sahip ve zulümsüz olarak adlandırılan test işlemlerinde hayvanların kullanılmamasını hedefleyen hareketi esas almış analiz firmalarıyla çalışmak, bu anlamda hayatınızı kolaylaştırır. Vegan ürünler zulümsüz (Cruelty Free) etiketine sahip olduğunda, veganlar tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir anlamına gelmektedir.

Kozmetik ürünlerin içeriğinde hayvansal madde yer alıp almadığını test eden analiz firmaların güvenilir olup olmadığından, kaliteli hizmet anlayışını benimsediği için emin olmanızda fayda vardır. Aksi takdirde yanlış raporlar sonucu, vegan olmayan kozmetik ürünleri kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Analiz İstek, ürünlerin analizi konusunda uzun zamandan beri bir öncü olan, son derece profesyonel çalışmalar sürdüren nitelikli bir firmadır. Analiz İstek olarak verdiğimiz hizmetlerin bize kazandırdığı tecrübe doğrultusunda, laboratuvar sektöründe başta gıda olmak üzere medikal, kozmetik gibi pek çok alanda hizmet vermekteyiz. Bu alanda edindiğimiz tecrübeyi müşterilerimizle paylaşmak, onlarla uzun soluklu bir çözüm ortaklığı yaparken diğer yandan onların memnuniyetlerini kazanmak en büyük amacımızdır.

Firma olarak bu yüzden sizin istek ve ihtiyaçlarınızı çok fazla önemsiyoruz. Bu istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda ihtiyaç duyduğunuz analizleri kısa süre içinde, güvenli çalışma ortamı ve alanında uzman ekibimiz sayesinde gerçekleştirip rapor halinde size sunuyoruz. Ayrıca sadece yaptığımız analizlerle değil, analiz sonrası oluşan sorunlarınıza akılcı çözümler getirerek hayatınızı kolaylaştırmayı hedefleyen bir hizmet anlayışına sahip olduğumuzu sizlere ispatlıyoruz.

Her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam eden Analiz İstek farkıyla analiz ihtiyaçlarınıza nitelikli bir yanıt bulabilir, sorunsuz ve güvenli sonuçları sonraki aşamalarda yol gösterici olarak kullanabilirsiniz. Analiz İstek, kalitesiyle rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor.

Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...