Noniyonik aktif maddeler, herhangi asit ya da bazik ortamlardan hiçbir zaman etkilenmedikleri için, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, kozmetik ya da diğer tüm sanayilerde en sık kullanılan yüzey aktif maddelerdir.

Noniyonik Aktif Madde

Noniyonik aktif maddeler, sağlıklı emülgatör özelliği, deterjanlar için temizlik ajanları, diğer yüzey aktif maddelerle uyum içinde olmak, genel temizlikte ajanlar, köpük ayarlayıcısı, zirai ya da tekstil formasyonların da ıslatma ajanı olarak aktif şekilde görev alır.

Deterjan üretiminde noniyonik, katyonik, amfoterik ve anyonik aktif maddelerin, miktar tespiti için deterjan tebliğinde ve TS 518’de belirtilmiş olduğu üzere, sayılan bu maddelerin alkolle çözünmesi için alkolle ekstraksiyonu gerçekleştirilir. Ardından ise değiştirici kanallardan geçirilen katyonik, noniyonik ve anyonik aktif maddeler birbirinden ayrılır. Elde edilen noniyonik aktif maddenin miktarı ise potansiyometrik şekilde tespit edilir.

Noniyonik maddelerin, diğer maddelere göre çok daha güçlü yüzey gerilimini etkileyen çıkarma kabiliyetine sahiptir. Bu nedenle çok yüksek maliyete sahip kimyasal bileşik olarak karşımıza çıkar. Birçok alanda aktif şekilde kullanılan ve verim sağlayan noniyonik maddeler, özellikle yoğun yağlanmış bölgelerin temizliğinde oldukça etkilidir.

Analiz İstek Doğru Analizler Sunar

Analiz istek laboratuvarlarında, ihtiyacınız olan tüm noniyonik maddelerin analizleri üst düzey kalite standartlarında gerçekleştirir. Ardından tespit edilen rapor sonuçları, kısa zaman içerisinde tarafınıza teslim edilir.

Müşteri memnuniyetini çalışırken öncelik haline getiren Analiz İstek, müşteri beklentisini ve ihtiyacını en doğru biçimde analiz ederek, hızlı geri dönüşlerle, kaliteli hizmet anlayışını benimsemiştir. 

Ayrıca sadece yaptığımız analizlerle değil, analizlerin sonuçlarını yorumlamak ve karşı karşıya kalınan sorunların çözümü için, tamamen çözüm odaklı şekilde hizmet vererek ilerliyoruz. İleri teknoloji sistemleriyle tüm analiz ve talep ettiğiniz testleri yüksek kalite standartlarında gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca Analiz İstek tecrübeli ekip kadrosuna, aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir, analiz ve teknolojik her türlü test konusunda gerekli desteği alabilirsiniz.

Akredite laboratuvarımızda, ihtiyaç duyduğunuz tüm test ve analiz çeşitlerini yaptırabilir, doğru sonuçları rapor alarak kısa zaman zarfında alabilirsiniz. Uzun yıllardır büyük başarılara, nitelikli çalışma prensibi sayesinde ulaşan Analiz İstek, insan sağlığını önemser ve tüm çalışmalarını bu anlamda hizmet sunmak adına gerçekleştirir.

Analiz İstek web sitesinde yer alan iletişim numaralarından bizimle hemen irtibat kurabilir, ya da ihtiyaçlarınız doğrultusunda online şekilde analiz siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz. Analiz İstek İle başarı asla tesadüf değildir. Sizde hemen şimdi en güvenilir analiz sonuçları için firmamıza bir şans verin. Kaliteli hizmetin verdiği gönül rahatlığını, Analiz İstek farkıyla deneyimleyin.

Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...