Metil alkol analizi, metil alkolün ürünlerde kullanılması ile zorunlu hale gelen analizlerden biri haline gelmektedir. Daha çok etil alkol ile karıştırılsa da etil alkolden çok daha zararlı ve tehlikelidir. Metil alkol analizleri kurumsal firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bilindiği üzere metil alkol öldürücü bir zehirdir. Yanlış kullanımı canlı hayatına mal olabilmektedir. Bu nedenle metil alkol analizleri ile ürünlerinizin analiz sonuçları ile sağlıklı olduğundan emin olmanız gerekir. Metil alkol test kiti, analiz yöntemleri ve daha fazlası için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Metil Alkol Nedir?

Metil alkol nedir, metil alkol ne işe yarar dediğimizde oldukça zararlı niteliğe sahip zehirli bir maddedir. Az bir oranda dahi kullanıldığında canlı hayatını tehdit eder. Metil alkolün bilinen diğer isimleri ise metanol ve odun alkolüdür. Metil alkolün en sık kullanıldığı alanlardan biri de yasa dışı alkol üretimidir.

Söz konusu yasa dışı alkol üretimi olduğunda kaçak üretim yapanların metil alkol tercih etmesinin ana nedeni maliyet yönünden oldukça düşük maliyetli olmasıdır. Metil alkol temelde uçucu bir maddedir. Herhangi bir rengi yoktur. Saf metil alkol koku itibari ile alkol ile de benzerlik gösterir.

Metil alkol aseton içerisinde çözünebilen bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte klorofomda da çözünmesi mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kozmetik ürün üretiminde de sıkça kullanılmaktadır. Endüstriyel ve kozmetik sektöründe kullanıldığında miktar yönünden sınırlı kullanım insan sağlığı için büyük öneme sahiptir.  

Metil Alkol Analizi Ne İşe Yarar?

Metil alkol analizi temel olarak metil alkol kullanım oranının insan sağlığı için zararlı olup olmadığının tespit edilmesinde kullanılmaktadır. Bilindiği üzere metil alkol oldukça tehlikeli bir maddedir. Yanlış kullanımı insan hayatına mal olabilmektedir.

Metil alkol analizleri ile doğru metil alkol kullanımı mümkün hale gelmektedir. Metil alkolün kullanımı hakkında doğrudan seri üretime geçmeden önce mutlaka analiz yaptırmak gerekir. Tam donanımlı laboratuvarlarımızda gerçekleştirilen metil alkol analizleri sayesinde ürünlerinizin metil alkol oranı hakkında sağlıklı olup olmadığını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Metil alkol kullanım alanları itibari ile farklı birçok ürünün içerisinde görülebilmektedir. Bu nedenle hangi sektörde ürün üretirseniz üretin metil alkol kullandığınız takdirde analiz yaptırarak ürünlerinizin sağlıklı ve onay almaya uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

Metil alkol analizi Dünya genelinde kabul görmüş ölçütlerimiz aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Akabinde bu araçlar ve tam donanımlı laboratuvarlarımızda gerçekleştirilen analizler sadece hizmet alan yetkili kişi ile paylaşılır. Analizler, sonuçların gizliliği esasında başka hiçbir kurum ya da kişi ile paylaşılmaz.

Metil Alkol Hangi Alanlarda Kullanılır?

Metil alkol kullanıldığı alanlar metil alkol hangi ürünlerde bulunur konusu şöyle cevaplanabilir. İnsanların her gün el sürdüğü birçok maddede karşınıza çıkabilir. Yasa dışı alkol ve parfüm üretiminden endüstriyel ürünlere kadar geniş bir kullanım alanı olmasının ana nedeni maliyeti düşük bir madde olmasıdır.

Metil alkol nerede kullanılır dediğimizde ise başlıca alanlar ise aşağıdaki gibidir;

  • Kozmetik sektöründe,
  • Endüstriyel ürün üretiminde,
  • Yasa dışı içki üretiminde,
  • Yasa dışı parfüm üretiminde metil alkolün sıkça kullanıldığı bilinmektedir.

Yasa dışı metil alkol kullanımı insan sağlığı açısından ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Metil alkolün doğrudan tüketilmesi insan ve hayvanlarda körlükten hayati tehlikeye kadar ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle yasa dışı parfüm ve içki üretimi devlet tarafından cezalandırılmaktadır.

İnsan sağlığının korunmasında metil alkol gibi maddelerin kullanıldığı ürünlerin her birinin denetlenmesi gerekir. Denetim ile birlikte metil alkol kullanımı olanaklı olabilmektedir. Aksi halde bu denli tehlikeli bir maddenin yanlış kullanımı insan hayatına dahi mal olabilmektedir.

Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...