İletişim
Analiz Süresi: 3 - 5 Gün
Numune Miktarı: 50 ml
Analiz Yöntemi: TS EN ISO 2871-1 / TS EN ISO 2871-1
Ürün Grubu: Deterjan ve Kişisel Temizlik Ürünleri
Akreditasyon/Standart Bilgisi: Var
Fiyatı: 100 ₺
Adet:
Açıklamalar

Katyonik aktif maddelerin akredite olan laboratuvarlarda test edilmesi gereklidir. İlgili tebliğ kapsamında yoğunlaştırıcı malzemeler, dolgu malzemeleri, sıvı, toz, granül, krem ya da tablet şeklinde olan tüm ürünlerde söz konusu testlerin gerçekleştirilmesi lazım. Hem evlerde,hem de sanayide kullanılan pek çok temizlik malzemesinde katyonik aktif maddeler bulunuyor. Dolayısıyla, bu ürünlerin biyolojik parçalanabilirlik oranının laboratuvar ortamında testten geçirilmesi gerekiyor.

Katyonik aktif maddelerin antiseptik özelliği, temizlik sonrasında daha geç tozlandıkları biliniyor. Bu maddelerin antiseptik özelliği aynı zamanda kiri çıkarma oranının da yüksek olmasını beraberinde getiriyor. Akredite olan laboratuvarımızda gerçekleştirilen testlerde 2 farklı standart uygulanıyor.

TS EN ISO 2871-1 Yüzey Aktif Maddeler – Deterjanlar – Katyonik Aktif Madde İçeriğinin Tayini - Bölüm 1 – Yüksek Molekül Kütleli Katyonik Aktif Madde

TS EN ISO 2871-2 Yüzey Aktif Maddeler – Deterjanlar – Katyonik Aktif Madde Muhtevasının Tayini – Bölüm 2 – Düşük Molekül Kütleli ( 200 ila 500 Arasında) Katyonik Aktif Madde

Bu iki standartta gerekli olan katyonik aktif madde analizi testlerin gerçekleştirilmesi ve sonucunun rapor edilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.