Gıdalarda maya ve küf analizini doğru şartlarda yapmak, gıda örneğinde mevcut bulunan diğer bakterilerin gelişimine engel olup,  oluşan küf ve mayaların sayımını yaptıktan sonra onları izole etme kuralına dayanmaktadır. Bu analiz sayesinde, küf ve mayaların sayımı için işlev gören besiyerlerin, farklı antibiyotikler ve asitlikler kullanılarak çoğalmalarına engel olunur. Bu bağlamda gıdaların oluşturduğu küf ve mayaların yapılarını yeterince bilmek önemlidir.

Gıdalarda Maya ve Küf Analizi

Analiz esnasına genellikle total küf ve mayaların sayısına önem verilirken, bu küf ve maya sayılarının ayrı ayrı analiz edilmesi de mümkündür. Küf ve maya, gıdaların kısa süre içinde bozulmasına sebebiyet verebildiğinden, küf ve maya seviyesini doğru tespit etmek gerektirir.

Gıdaların formunu ve yapısını tamamen değiştirebilen küf ve maya, gıdanın kontaminasyonu sonucunda zarar görmesine neden olabiliyor. Oluşan bu zarardan sadece üretici değil tüketici ve işletmelerde olumsuz etkilediğinden, küf ve maya analizine ağırlık vermek gıda kalitesi bakımından ciddi önem kazanıyor.

Maya ve Küf Analizinde Analiz İstek Kalitesi

Teknolojinin gelişmesiyle, laboratuvarımızda yer alan çeşitli cihazlar ve ekipmanlar sayesinde Analiz İstek, her türlü mikrobiyolojik gıda analizini üst düzey kalitede gerçekleştiriyor. İşini özveriyle gerçekleştiren profesyonel ekibimiz, kısa sürede tamamlanan analiz çalışmaların sonuçlarını sizlere raporla bildiriyor. Küf ve maya analiz işlemlerinizi Analiz İstek kalitesinde gerçekleştirebilir, tecrübenin rahatlığını hemen deneyimleyebilirsiniz.

Özellikle açık hava ve gıdaların doğrudan birbiriyle temasa geçtiği gıda tesislerinde, küf ve maya oluşumu ciddi bir etken olabiliyor. Bilhassa gıdaların öğütülüp paketlendiği ve herhangi bir yıkama işlemine yer verilmediği yerlerde bu mikroorganizmalara çok sık rastlanıyor. Dondurulan ya da soğutma işlemi gören tüm gıdalarda da yasalar gereği küf ve maya analizi yapılması gerekiyor. Bu noktada Analiz İstek farkını yaşayabilir, kısa sürede gıdaların oluşturduğu küf ve mayaların analizini yaptırabilirsiniz.

Gıdalarda oluşan tüm küf ve mayalar hakkında bilgi sahibi olmak, ardından analiz işlemini kısa sürede tamamlamak için Analiz İstek ile hemen irtibata geçin. Sorunsuz hizmet ve güvenilir gıda analiz raporlarına hemen sahip olmak Analiz İstek sizleri bekliyor.

Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...